Aktualności | Futsaliści Piasta rozgromili katowiczan!

Futsaliści Piasta rozgromili katowiczan!

Opublikowane: 18.03.2019 / Sekcja: Sport

Po trzymającym do końca w napięciu meczu gliwiczanie pokonali w sobotę AZS UŚ Katowice 5:2. Dwie bramki dla Piasta zdobył Rafał Franz, pozostałe dołożyli Dominik Śmiałkowski, Marcin Grzywa i Douglas Ferreira.

Już w 3. minucie Dominik Śmiałkowski wyprowadził Piasta na prowadzenie, a po czterech kolejnych dzięki strzałowi Marcina Grzywy kibice Niebiesko- Czerwonych cieszyli się z drugiej bramki. W 16. minucie gościom udało się zdobyć gola kontaktowego, ale chwilę potem Franz popisał się swoim talentem, podwyższając w 31. minucie wynik na 3:1. Ambitny AZS UŚ nie ustępował i w 39. minucie Daniel Wojtyna posłał piłkę do siatki gospodarzy. Po zaledwie 10 sekundach Franz odpowiedział fenomenalnym strzałem. Końcowy wynik ustalił Douglas Ferreira, który trafił spod własnego pola karnego do pustej bramki AZS-u wprawiając w euforię kibiców Piasta. Następna okazja do kibicowania już 23 marca. Piast na wyjeździe zmierzy się z Red Devils Chojnice.(mw)