Dwudniowe święto biegaczy!

Dodano: 25.10.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. A. Ziaja / archiwum UM Gliwice

4 listopada sprzed hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice wystartuje V Radan Półmaraton Gliwicki. Dla miłośników biegania przygotowano aż 3 różne trasy. Dzień wcześniej, w tym samym miejscu, ścigać będą się dzieci.

Półmaraton Gliwicki to wielkie wydarzenie dla wszystkich, którzy mają bieganie we krwi. Tegoroczna, piąta, edycja odbędzie się w otoczeniu Areny Gliwice. To najmłodsi zameldują się na starcie jak pierwsi. W sobotę, 3 listopada przygotowano 7 biegów dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i dystansie. Długość trasy, jaką zawodnicy mają do pokonania uzależniona jest od ich wieku. Najmłodsi w „Biegu Bąbla” będą musieli przebiec 100 m. Natomiast najstarsi – 1,5 km. Pierwsze starty zaplanowano na godz. 14.00. Biuro zawodów dla dzieci otwarte będzie 3 listopada w godzinach od 11.00 do 13.00, przy Arenie Gliwice.

W niedzielę 4 listopada odbędzie się bieg główny. Jak na półmaraton przystało będzie on liczył 21,0975 km. Równocześnie z biegiem głównym zaplanowano ćwierćmaraton, czyli „Gliwicką Dychę” oraz wyścig nordic walking na dystansie 10km.

Znana jest już również trasa, którą przebiegną półmaratończycy i uczestnicy biegu na 10 km.

 

Więcej informacji o wszystkich biegach oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.polmaratongliwicki.pl. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice (kr)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking