Aktualności | Drugi wyjazd, drugie zwycięstwo!

Drugi wyjazd, drugie zwycięstwo!

Opublikowane: 31.07.2018 / Sekcja: Sport

W meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał w Szczecinie z Pogonią 2:0. Bramki na wagę zwycięstwa Niebiesko-Czerwonych zdobyli Joel Valencia oraz Mateusz Mak. Po wygranej nad Portowcami gliwiczanie usadowili się na drugim miejscu w Lotto Ekstraklasie, tuż za Zagłębiem Lubin, z którym zmierzą się w następnej kolejce.

- Przeciwnika trzeba zmusić do błędów. Nie chcieliśmy czekać i reagować na poczynania Pogoni. Zamierzaliśmy zaatakować, grać agresywnie i tak to wyglądało - powiedział Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice, po wygranej z Pogonią Szczecin.

W 2. kolejce Lotto Ekstraklasy podopieczni 55-letniego szkoleniowca pokonali Portowców 2:0. Dla gliwiczan to drugie zwycięstwo w tym sezonie. - Jesteśmy zadowoleni ze zdobyczy punktowej. W dwóch wyjazdowych meczach zdobyliśmy komplet oczek. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Zaprezentowaliśmy dobrą piłkę i potwierdziliśmy to dwoma bramkami - przyznał opiekun Niebiesko-Czerwonych.

Po zmianie stron groźniej zaatakowali gospodarze. Szczecinianie stworzyli sobie kilka sytuacji i mogli zdobyć kontaktowego gola. - W przerwie powiedzieliśmy sobie, że ten mecz nie jest wygrany. W dalszym ciągu chcieliśmy kontrolować spotkanie i mieć inicjatywę, ale nie do końca tak było. W niektórych fazach oddaliśmy kontrolę, a Pogoń zepchnęła nas do głębokiej defensywy. Było groźnie, ale determinacją i grą do końca zdołaliśmy się obronić. Brakowało nam skutecznego wyjścia do kontrataku. Tak, aby zamknąć ten mecz trzecią bramką - dodał Fornalik. - Doliczając ostatni mecz poprzedniego sezonu, to dla nas trzecie zwycięstwo z rzędu - przypomniał trener Piasta.