Aktualności | Dobrze wykorzystany czas

Dobrze wykorzystany czas

Opublikowane: 16.10.2018 / Sekcja: Sport

Przerwę na reprezentację Piast Gliwice wykorzystał na krótkie zgrupowanie oraz sparing z Cracovią. Efekty będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek, podczas meczu z aktualnym liderem Lotto Ekstraklasy. Spodziewamy się dobrej gry, ponieważ szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych ponownie został wybrany przez Ekstraklasę trenerem miesiąca.

Dwutygodniową przerwę od ligowych spotkań Piast spędził na treningach. Najpierw drużyna wyjechała na kilkudniowy obóz do Kamienia, a w sobotę rozegrała mecz kontrolny z Cracovią. Spotkanie nie zaowocowało bramkami i zakończyło się remisem 0:0. Było jednak pełne ciekawych sytuacji, które stwarzały sobie oba zespoły. Mecz był zamknięty zarówno dla kibiców, jak i mediów. Była to zatem świetna okazja do sprawdzenia taktyki i możliwości zawodników. – Takie sparingi są bardzo pożyteczne, bo pozwalają popracować nad pewnymi schematami w grze oraz poprawić wydolność. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale uważam, że wyglądał nieźle w naszym wykonaniu. Cracovia – pomimo trudnej sytuacji w tabeli – to ciekawy zespół i godny rywal. Sądzę, że z optymizmem możemy patrzeć na zbliżający się mecz ligowy – mówił po meczu Aleksander Jagiełło, zawodnik Piasta Gliwice.

W piątek, 19 października, gliwiczanom przyjdzie zmierzyć się u siebie z Lechią Gdańsk, która obecnie jest liderem Lotto Ekstraklasy. Początek tego spotkania o godz. 18.00.

Obecnie Piast ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli. To efekt dobrze rozpoczętego sezonu podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy na swoim koncie mają 6 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Za poprowadzenie swojej drużyny we wrześniu, trener Fornalik został ogłoszony przez Ekstraklasę trenerem miesiąca. W tym okresie gliwiczanie rozegrali cztery mecze, w których łącznie zdobyli siedem punktów. (kr)