Aktualności | Dobry mecz w Brzegu

Dobry mecz w Brzegu

Opublikowane: 21.02.2022 / Sekcja: Sport

Futsaliści Piasta Gliwice pokonali drużynę z Brzegu 3:2. Gliwiczanie trzymali kibiców w niepewności prawie do końca spotkania.

Drużyna Piasta jechała do Brzegu jako faworyt, ale o zwycięstwo łatwo nie było. Pierwsze trafienie gospodarzy miało miejsce już w 6. minucie spotkania. Gliwiczanom udało się wyrównać 6 minut później, dzięki efektownemu zagraniu Rafaela Cadiniego.

Na przerwę zawodnicy szli z remisem 1:1, a tuż po powrocie z szatni gliwiczanie przystąpili do ataku. Bramkarz gospodarzy stawał jednak na wysokości zadania i dopiero Breno Bertoline w sytuacji sam na sam zmusił Foltyna do kapitulacji. Wkrótce jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania 2:2. Gliwiczanie szukali okazji do zdobycia przewagi nad zespołem z Brzegu i znaleźli ją dopiero w 39. minucie. Celnym strzałem z podania Pegachy wynik ustalił Breno.

Po zaskakująco trudnym starciu gliwiczanie odetchnęli z ulgą i obronili swoje drugie miejsce w tabeli. Następny mecz już 27 lutego. Przeciwnikiem Piasta Gliwice będą Red Dragons Pniewy.