Aktualności | Dinamo - Piast 0:2! Pewny awans Niebiesko-Czerwonych

Dinamo - Piast 0:2! Pewny awans Niebiesko-Czerwonych

Opublikowane: 28.08.2020 / Sekcja: Sport

Piast Gliwice pewnie pokonał Dinamo Mińsk 2:0 i awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Lipski oraz Jakub Świerczok, czyli piłkarze sprowadzeni na Okrzei przed tym sezonem.

Na początku spotkania gospodarze oddali pole piłkarzom Piasta, by ci próbowali polegać jedynie na ataku pozycyjnym. W 9. minucie jedna z akcji została przerwana faulem na Piotrze Parzyszku tuż przed białoruską szesnastką. Jak się okazało było to idealne miejsce do strzału dla Patryka Lipskiego, który wspaniale uderzył  z rzutu wolnego, dając brązowemu medaliście Ekstraklasy prowadzenie.

Po strzeleniu bramki Niebiesko-Czerwoni bardzo uważnie i mocno pracowali w obronie, by nie dać wydrzeć sobie prowadzenia. Po kilku bezskutecznych atakach gospodarzy spotkanie nieco się zaostrzyło. Nie brakowało brudnych zagrań i przerywania akcji faulem przez Białorusinów. Niebiesko-Czerwoni schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką, ale także z wnioskami, że w drugiej części nie będą sobie mogli pozwolić na choćby minimalny błąd. Było bowiem widać we fragmentach gry, że zawodnicy Dinama potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Frantiska Placha.

Na początku drugiej połowy meczu  zawodnicy Leonida Kuchuka byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Do pełni szczęścia zabrakło kilkunastu centymetrów. Ta sytuacja zadziałała na Niebiesko-Czerwonych pobudzająco. Michał Żyro - tuż po wejściu na boisko - popisał się świetnym podaniem do Jakuba Świerczoka, który w charakterystyczny dla siebie sposób zwiódł rywala w polu karnym, po czym oddał celny strzał.

Gra po golu snajpera wypożyczonego z Ludogorca Razgrad uspokoiła się, a Piast zaczął w pełni kontrolować sytuację na boisku. Sytuacja mogłaby ulec zmianie, gdyby znakomitą szansę na bramkę kontaktową wykorzystał Jevgeniy Shikavka. Piłkarze Piasta spokojnie utrzymali korzystny rezultat do samego końca, dzięki czemu gliwicki zespół zameldował się w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy.