Aktualności | Bezlitosny lider. GTK przegrało pierwszy mecz u siebie

Bezlitosny lider. GTK przegrało pierwszy mecz u siebie

Opublikowane: 04.12.2017 / Sekcja: Sport

GTK dzielnie walczyło w pierwszym meczu w Gliwicach, ale począwszy od drugiej kwarty zarysowała się wyraźna przewaga Anwilu Włocławek. Lider Polskiej Ligi Koszykówki mocno podkręcił tempo i losy meczu po trzech kwartach były praktycznie rozstrzygnięte. Ostatecznie włocławianie wygrali 94:75.

Zgodnie z oczekiwaniami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitrów hala sportowa w gliwickim "Łabędziu" (ul. Partyzantów 25) wypełniła się do ostatniego miejsca. Koszykarzy na przedmeczową prezentację wyprowadzili zawodnicy Olimpiad Specjalnych, a następnie uhonorowany został Ivan Almeida, wybrany najlepszym zawodnikiem Polskiej Ligi Koszykówki w listopadzie. Potem na parkiet wkroczyli już główni bohaterzy i rozpoczęła się rywalizacja o ligowe punkty.

Akcje gości z pewnością nie były porywające, ale do bólu skuteczne. Trener włocławian posyłał do boju również zawodników rezerwowych, a ci radzili sobie równie dobrze, co wyjściowy skład. W kolejną niedzielę gliwiczanie ponownie zagrają u siebie, a tym razem rywalem będzie drugi zespół poprzednich rozgrywek, Polski Cukier Toruń.

Zachęcamy do zapoznania się z pomeczową konferencją prasową i wypowiedziami zawodników.