Wejdź tam, gdzie na co dzień wejścia nie ma

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:

20 i 21 maja będzie można podpatrzeć od środka, jak pracuje Centrum Sterowania Ruchem i Stacja Uzdatniania Wody. Warto przyjść, bo przygotowano sporo atrakcji!

Dni Otwarte to wydarzenie promujące projekty zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim. W tym roku organizowane są po raz czwarty. W Gliwicach w akcję włącza się Zarząd Dróg Miejskich i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Uczestnicy dnia otwartego w PWiK odwiedzą jedno z najważniejszych ujęć wody pitnej w mieście. Dowiedzą się, co dzieje się z wodą zmagazynowaną głęboko pod ziemią, zanim trafi do naszych kranów. Obiekt przy ul. Kanałowej 5 został zmodernizowany dzięki Funduszom Europejskim i można go będzie zwiedzić 20 maja między godz. 10.00 a 14.00. Szczegółowe informacje są dostępne pod nr. tel.: 695-451-147.


Stacja Uzdatniania Wody (fot. PWiK)

Centrum Sterowania Ruchem na co dzień nie jest dostępne dla zwiedzających, ale 21 maja otworzy podwoje dla wszystkich. Kiedy światło zmienia się na zielone i co można zobaczyć w kamerach umieszczonych na skrzyżowaniach? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi przy ul. Płowieckiej 31. Podczas europejskiego pikniku nie zabraknie atrakcji, również dla najmłodszych, takich jak:

  • MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO – Kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz  do nauki jazdy na rowerze i motorowerze. W ramach atrakcji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa, znaków drogowych oraz systemach kontrolujacych ruch w mieście
  •  ŁOWIMY FUNDUSZAKI!  – W kolorowym basenie „pływać“ będą tabliczki z wizerunkami Funduszaków, do których podpięty jest magnes. Zadaniem uczestników będzie wyłowienie przy pomocy długiej wędki wszystkich Funduszaków. Aby nie było zbyt prosto, basen zostanie ogrodzony, tak by zachować odpowiednią odległość.  Animator poprowadzi konkurencje, w których może brać udział kilku zawodników. Na bonusowych tabliczkach znajdą się ciekawostki dot. Funduszy Europejskich oraz Projektu. Tego typu tabliczki liczone są podwójnie. Za udział w zabawie przewidziana jest nagroda – gra planszowa Funduszaki.
  • FOTOBUDKA – Każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie i od razu je otrzymać.
  • Zwiedzanie CSR.

Impreza zaplanowana jest między godz. 14.00 a 18.00.

(mm)


Centrum Sterowania Ruchem (fot. UM Gliwice)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking