Aktualności | Wraca Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni

Wraca Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni

Wraca Gliwicki Rajd Przygodowy 360 Stopni

Opublikowane: 18.06.2021 / Sekcja: Rozrywka  Życie i styl  Sport 

Oczywiście z kategorią rodzinną! Ze względu na duże zainteresowanie, w tym roku odbędą się aż trzy edycje Gliwickiej Gry Rodzinnej 360 Stopni. Pierwsza – 3 lipca, a kolejne 14 sierpnia i 11 września. Rajd na „długiej” trasie zostanie zorganizowany 12 września.

Każda z gier będzie się odbywała pod innym hasłem przewodnim, a start i meta za każdym razem zostaną zlokalizowane w innym miejscu. Uczestnicy otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami, które będą musieli odnaleźć. Na trasie będą również do wykonania różne zadania sprawnościowe, zręcznościowe, łamigłówki itp.

Na każdą z imprez obowiązują zapisy i limit miejsc. Drużyna rodzinna może liczyć od 2 do 5 osób, w tym jedna osoba pełnoletnia i jedno dziecko do 14 roku życia. W rajdzie przygodowym biorą udział drużyny dwuosobowe.

Z dużą przyjemnością rozpoczynamy pracę nad przygotowaniami kolejnych już gier miejskich i rajdu miejskiego w Gliwicach. Podczas organizacji Gry Rodzinnej kładziemy nacisk głównie na to, żeby uczestnicy, zwłaszcza ci najmłodsi, dobrze się bawili. Przy Rajdzie Przygodowym dochodzi jeszcze zapewnienie interesującej rywalizacji, oraz atrakcyjnych zadań specjalnych – choćby takich, jak słynny już przejazd rowerem na moście linowym nad Kłodnicą, co miało miejsce w 2019 roku, podczas jubileuszowego, 10. Rajdu Miejskiego w Gliwicach – mówi redaktor Igor Błachut.

Igor Błachut jest dziennikarzem telewizji Eurosport. Pochodzi z Gliwic, a z naszym Rajdem jest związany od samego początku.

Co nas czeka w tegorocznej edycji tej popularnej imprezy? Szczegóły już wkrótce na stronie Gliwice.eu. Organizatorem imprezy jest Miasto Gliwice.

dziecko z mapą dzieci na rowerkach w parku zadanie w laboratorium zadanie strzeleckie