MajsterSztuk, czyli zrób to z kimś

Dodano: 27.03.2017 / Sekcja:
narzędzia

fot. materiały organizatora

Konstruktorzy, majsterkowicze, rzemieślnicy – jest okazja się wykazać! 1 kwietnia rusza nowy projekt twórczy MajsterSztuk. W BLCRK zaplanowano coś dla oka, ucha, nosa i wiele więcej.


fot. M. Bobola

Chcemy połączyć sztukę, edukację i technologię. Wyznaczyliśmy pięć tematów, w ramach których budujemy pięć twórczych grup roboczych. UCHO – blok elektroniczno-muzyczny, OKO ‒ blok techniczno-wizualny, RUCH ‒ blok inżyniersko-kinetyczny, NOS ‒ blok antysmogowy, RAPID ‒ blok rapid prototyping (szybkiego wykonywania prototypów – przyp. red.). Prace grup zakończą się we wrześniu i zostaną zaprezentowane podczas festiwalu Making UP – mówi Magdalena Foltyniak z Centrum Inicjatyw Społecznych, które jest organizatorem projektu. „Wkręć się” to hasło promujące sobotnią akcję przy ul. Dubois 22. Między godz. 10.00 a 15.00 będzie można spotkać się z organizatorami projektu MajsterSztuk i dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowej inicjatywy twórczej. W przestrzeni BLCRK będą zaaranżowane ministrefy tematyczne, w których będzie można zaznajomić się ze specyfiką poszczególnych grup projektowych. Będą między innymi minitornada ogniowe, zabawy z drukarką 3D oraz maglotron, czyli katarynka z magla.


fot. M. Bobola

Inaugurowany w kwietniu projekt potrwa do września i zakończy się prezentacją na festiwalu Making UP. W ciągu tych miesięcy uczestnicy podzieleni na pięć grup będą opracowywać autorskie pomysły. Grupa UCHO będzie budować i programować własne instrumenty muzyczne, w tym wielką pozytywkę z domowego magla. Grupa OKO stworzy hologramy 3D i animacje poklatkowe, a uczestnicy grupy RUCH zajmą się projektowaniem i budowaniem rzeźb kinetycznych z wykorzystaniem komputerowych narzędzi obliczeniowych. Grupa robocza NOS skupi się na ekologii i temacie smogu, konstruując elektroniczne czujniki zanieczyszczeń. Członkowie grupy RAPID zaprojektują i wykonają multifunkcjonalne urządzenia obróbcze, które będzie można wykorzystać w każdej pracowni artystycznej.


fot. materiały organizatora

Do udziału w projekcie zaproszone są złote rączki w każdym wieku i każdej specjalizacji. Początkujący majsterkowicze również mogą się zgłosić. Szczególnie mile widziani są seniorzy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi konstruktorami. Okazja nadarzy się podczas imprezy 1 kwietnia w BLCRK. Można także skontaktować się z organizatorami e-mailowo (warsztatmiejskiwgliwicach@gmail.com) albo poprzez Facebook (www.facebook.com/warsztatmiejski). MajsterSztuk jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking