Aktualności | INDUSTRIADA 2017 już za nami. Było super!

INDUSTRIADA 2017 już za nami. Było super!

INDUSTRIADA 2017 już za nami. Było super!

Opublikowane: 03.07.2017 / Sekcja: Rozrywka  Życie i styl  Kultura 

Zwiedzanie nieczynnej kopalni, industrialne warsztaty, walki robotów, pokazy spawania, koncerty muzyki alternatywnej, a na deser – projekcja multimedialna i podniebne show Teatru Tol. Gliwicką INDUSTRIADĘ 2017 zapamiętamy na długo!

Piknik w Nowych Gliwicach (ul. Bojkowska 37, teren dawnej kopalni Gliwice) rozpoczął się od godz. 16.00. Józef Gumienny, dyrektor Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, oprowadzał po dawnej cechowni i maszynowi, a wokół budynków odbywały się warsztaty. Można było poznać trudną sztukę odlewania, spróbować swoich sił w spawaniu i wejść do labiryntu robotów.

Najmłodsi (i nieco starsi) jeździli beztorową kolejką, a grupa żywych rzeźb przechadzała się w tłumie, grając na instrumentach perkusyjnych. Czynny był Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach (wpisany na śląski Szlak Zabytków Techniki), gdzie wiele osób skorzystało z okazji i z przewodnikiem zwiedziło ciekawą ekspozycję zaaranżowaną na wzór... hutniczego pieca.

Przez cały piknik otwarta była strefa chilloutu z wygodnymi leżakami, w której można było także wrzucić coś na ząb. Wieczorem na scenę wkroczyli artyści wykonujący muzykę alternatywną: Velveteve, YOACHIM i Max Bravura.

Jeżeli wielki finał, to z pompą, zwłaszcza że to w Gliwicach uroczyście zakończyła się śląska INDUSTRIADA. O godz. 22.00, gdy na dworze było już całkiem ciemno, na fasadzie jednego z budynków wyświetlono widowiskową, multimedialną projekcję. Tuż potem rozpoczął się gwóźdź programu, czyli spektakl „Podniebna podróż”  Teatru Tol. Grupa międzynarodowych artystów zaczarowała publiczność swoją bajkową, muzyczną opowieścią. Artyści wznieśli się kilkadziesiąt metrów nad ziemię, pedałując na niezwykłych, latających maszyneriach, a efektu dopełniały spektakularne efekty świetlne.

Organizatorem pikniku w Nowych Gliwicach było Miasto Gliwice. Wielki wojewódzki finał został przygotowany przez Miasto Gliwice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Ars Cameralis Silesiae Superioris.

(mm)