Strażacy, dzieciaki i sport

Dodano: 03.07.2017 / Sekcja:

27 maja w Brzezince odbędzie się Drugi Strażacki Festyn Sportowy dla Dzieci. Zaplanowano m.in. mecz piłkarski i rodzinną spartakiadę. Początek o godz. 15.00.

Do godziny 22.00 na boisku sportowym przy ul. Radomskiej 132 zaplanowano wiele atrakcji, takich jak pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezinki i zawody sportowe. Będzie także można pojeździć konno i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Zeszłoroczna edycja okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła się ogromnym powodzeniem. W tym roku atrakcji również nie zabraknie. Ideą festynu jest zorganizowanie atrakcji sportowych na wolnym powietrzu dla dzieci i młodzieży z Gliwic, przybliżenie idei zdrowej rywalizacji, odciągnięcie młodzieży sprzed ekranów komputerów i telefonów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, działania straży pożarnej. Wszystko przeprowadzone w rodzinnej atmosferze, przy muzyce, poczęstunku i wielu innych atrakcjach – mówi Andrzej Chodorowski, sekretarz OSP KSRG Gliwice-Brzezinka.

Wstęp wolny. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking