Wszyscy na Igry!

Dodano: 17.05.2018 / Sekcja:

Gliwickie juwenalia co roku gromadzą tysiące studentów i miłośników dobrej muzyki. W tym roku święto żaków będzie jeszcze bardziej wyjątkowe – nie dość że do Gliwic przyjadą największe gwiazdy polskiej sceny z Ørgankiem i Bokką na czele, to jeszcze impreza przenosi się na obszerny plac przy Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50).

Teren przy nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej to wymarzone miejsce do organizacji imprez plenerowych. Obiekt znajduje się z jednej strony blisko centrum miasta i Politechniki Śląskiej, z drugiej – w pewnym oddaleniu od zabudowań mieszkalnych. Z pewnością pomieści wszystkich, którzy w czwartkowy i piątkowy wieczór przyjdą poczuć atmosferę studenckich juwenaliów.

Około godz. 18.00 rozpoczną się otwarte dla wszystkich koncerty. Na początek – Jan Niezbendny, czyli występ z przymrużeniem oka. Później na scenę wejdzie katowicka formacja Koniec Świata, grająca muzykę z pogranicza punku, ska i folku. Wystąpią także prześmieszni Bracia Figo Fagot i bluesowa megagwiazda – Ørganek, czyli charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Tomasz Organek oraz basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz i klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Grudniowy koncert zapełnił gliwicką Starą Fabrykę Drutu do ostatniego miejsca, tym razem będzie okazja, żeby posłuchać „Wiosny” czy „Mississippi w ogniu” pod gołym niebem. A na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru bardzo mocne uderzenie – zagra metalowa formacja Event Urizen.

Po nocnej regeneracji piątkowa odsłona Igrów wystartuje o godz. 18.00. Na początek koncerty zespołów Imperative i The Bartenders. A później usłyszymy takie hity jak „Jestem z miasta”, „Dzieci wybiegły”, „Człowiek z liściem”. Zespół Elektryczne Gitary to kawał historii polskiego rocka. Kuba Sienkiewicz i spółka nadal są w formie, co udowodnią występem na Igrach. Na zakończenie emocjonującego wieczoru zagrają bardzo popularne formacje Bokka i Pokahontaz.

Organizatorem Igrów jest Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny. Wejście na teren Areny będzie w pobliżu placu i parkingu między ul. Akademicką i Kujawską, od strony Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

W czwartek i piątek (17 i 18 maja) z centrum miasta do Areny Gliwice będzie kursował specjalny autobus. Autobus linii S11 będzie jeździł na trasie Gliwice Hala SportowaGliwice Dworcowa między godz. 16.05 a 01.25 co 15 minut.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking