Aktualności | W Gliwicach znają przepis na rekrutacyjny sukces!

W Gliwicach znają przepis na rekrutacyjny sukces!

W Gliwicach znają przepis na rekrutacyjny sukces!

Opublikowane: 15.03.2017 / Sekcja: Nauka 

Praca zespołowa owocuje! #POLSL – wspólny projekt pracowników, absolwentów i studentów Politechniki Śląskiej – został doceniony przez specjalistów z branży i przyniósł 3. miejsce w konkursie Genius Universitatis 2017 na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej.

Działania Politechniki Śląskiej promujące studia na tej uczelni uhonorowano 3. miejscem w kategorii kampania w mediach społecznościowych. Gliwicka Alma Mater uplasowała się tuż za Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2. miejsce) oraz Politechniką Warszawską (1. miejsce). Gratulacje!

W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki z dyplomami w garści za 3. miejsce i docenienie wspólnej pracy przy tworzeniu kampanii promocyjnej w social mediach (fot. materiały prasowe Politechniki Śląskiej)

Finał konkursu Genius Universitatis 2017 odbył się 10 marca w Warszawie podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego. Nagrody przyznane zostały w siedmiu kategoriach:

W tym roku do konkursu organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zgłoszono ponad 100 prac z 37 szkół wyższych. Oceniała je kapituła w składzie: Katarzyna Dragović, założycielka Szkoły Mistrzów Reklamy, Jacek Kotarbiński, ekonomista, uznany autorytet i ekspert w zakresie marketingu strategicznego, rozwoju innowacji i zarządzania sprzedażą, Paweł Tkaczyk, właściciel agencji brandingowej MIDEA, Leszek Stafiej, doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów, Jacek Szlak, redaktor naczelny portalu Marketing przy Kawie, Dariusz Puzyrkiewicz, copywriter oraz dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Genius Universitatis duch miejsca, opiekuńcza siła wyzwalająca poczucie wspólnoty studentów i ich mistrzów jest ideą łączącą misje wszystkich liczących się szkół wyższych – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. – Ta idea buduje wartościowe strategie promocyjne uczelni w warunkach niżu demograficznego, kiedy profesjonalny marketing dodany do pozycji rankingowej uczelni rozstrzyga o rekrutacyjnym sukcesie. Nasz konkurs pomaga uczelniom spojrzeć na ich marketingowe działania z pozycji eksperckiej, wskazuje przykłady dobrze prowadzonych kampanii, podpowiada też, w jakim kierunku prowadzić promocję oferty uczelnianej.

Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie – ocenia Jacek Szlak, redaktor naczelny portalu Marketing przy Kawie. – Może nie było spektakularnych wydarzeń, za to w wielu wypadkach widać konsekwencję i długofalową strategię. Widać zmniejszające się zainteresowanie reklamą prasową na rzecz interaktywnych kanałów komunikacji, co jest ze wszech miar słuszne przy takiej grupie docelowej. Uczelnie coraz sprawniej poruszają się po Internecie i w mediach społecznościowych. Trochę kuleje event marketing, często akcje organizowane przez uczelnie wpisują się w ramy obchodów innych wydarzeń, bez szczególnego odniesienia do procesu rekrutacji. Choć i tu zdarzają się wyjątki część wydarzeń wykorzystywała aktualne i popularne trendy, które przyciągają i angażują młodych – komentuje tegoroczną edycję konkursu Jacek Szlak.