„Zwiastuny” dla młodych talentów!

Dodano: 06.06.2019 / Sekcja:
Gala Młodych Talentów fot. J. Janowska/UM Gliwice

Ponad 350 młodych gliwickich artystów zostało wyróżnionych podczas XIV Gali Młodych Talentów. Najlepsi wśród gliwickich uczniów soliści, chórzyści, duety, zespoły formacje taneczne, literaci oraz plastycy odebrali z rąk zastępcy prezydenta Gliwic Krystiana Tomali statuetki Zwiastunów. Mieli również okazję do zaprezentowania się przed publicznością na scenie Teatru Miejskiego.

Sukcesy naszych laureatów to nie tylko efekt talentu, ale też determinacja i ciężka praca. To również chęć podejmowania trudu, by osiągnąć cel. Taka postawa, zwłaszcza w tak młodym wieku, zasługuje na szczególne uznanie. Ale Zwiastuny to również wyrazy uznania dla tych osób, które na co dzień wspierają uzdolnionych młodych ludzi – rodziców, nauczycieli, instruktorów i dyrektorów szkół. Bardzo dziękuję w imieniu Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza za państwa zaangażowanie i cierpliwość – mówił podczas Gali prezydent Krystian Tomala.

Gliwicka Gala Młodych Talentów to uroczystość organizowana od 14 lat. Na galę zapraszani są uzdolnieni uczniowie gliwickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy odnieśli w minionym roku szkolnym sukces w konkursach artystycznych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Laureaci Zwiastunów wyłaniani są spośród dzieci i młodzieży realizujących się z sukcesem w muzyce, literaturze, tańcu, teatrze oraz sztukach plastycznych. W tym roku wręczono 107 statuetek. Wyróżniono ponad 350 uczniów oraz 58 nauczycieli z 26 szkół. Jak co roku młodzi artyści uświetnili wieczór swoimi występami.

Trzeba być niezwykle odważnym, aby stanąć na scenie przed tak wielką widownią i przekonać wszystkich dorosłych, że ma się talent. Trzeba mieć niezwykle dużo cierpliwości, żeby talent rozwijać. Trzeba mieć ogromną wyobraźnię, aby odkryć coś nowego w świecie, w którym wszystko już odkryto. – mówiła Anna Krasowska, dyrektor SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, organizatorka gali.

Organizatorem Gliwickiej Gali Młodych Talentów, która na stałe wpisała się już w gliwicki kalendarz wydarzeń artystycznych, jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21.

 

Gala Młodych Talentów
fot. Ł. Fedorczyk
Gala Młodych Talentów
fot. J. Janowska/UM Gliwice
Gala Młodych Talentów
fot. J. Janowska/UM Gliwice
Gala Młodych Talentów
Gala Młodych Talentów
Gala Młodych Talentów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking