Aktualności | „Zwiastuny” 2023. Gliwickie talenty nagrodzone

„Zwiastuny” 2023. Gliwickie talenty nagrodzone

fot. D. Nita-Garbiec / UM w Gliwicach

„Zwiastuny” 2023. Gliwickie talenty nagrodzone

Opublikowane: 09.06.2023 / Sekcja: Miasto 

93 statuetki trafiły do młodych artystów podczas XVII Gliwickiej Gali Młodych Talentów „Zwiastuny”. 6 czerwca w Teatrze Miejskim laureaci odebrali je z rąk zastępczyni prezydenta Gliwic Aleksandry Wysockiej. 

Statuetki „Zwiastuna” otrzymali uzdolnieni uczniowie z 22 gliwickich placówek edukacyjnych, którzy odnieśli sukces w konkursach artystycznych na poziomie co najmniej wojewódzkim.

To wydarzenie pokazuje, ilu fantastycznych, zdolnych, młodych ludzi uczy się w naszym mieście. Ogromnie się cieszę, widząc, z jak wielkim zaangażowaniem i pasją gliwiccy uczniowie podchodzą do rozwijania swojego talentu, jak cierpliwie i wytrwale realizują swoje marzenia i osiągają postawione sobie cele – mówiła podczas uroczystości zastępczyni prezydenta miasta Aleksandra Wysocka.

Gala była też okazją, by wyróżnić tych, którzy na co dzień wspierają utalentowaną młodzież. Na scenę zaproszeni zostali nauczyciele i dyrektorzy, którym wręczono kwiaty oraz dyplomy. Szczególne słowa skierowano również w stronę rodziców i opiekunów.

Należą się Państwu podziękowania i wielkie wyrazy uznania – za umiejętność dostrzegania nieoczywistego, za wiarę w młodego człowieka, zaangażowanie w jego rozwój, poświęcony czas i przekazywanie wartości – mówiła Aleksandra Wysocka.

Wieczór tradycyjnie uświetniły występy laureatów. Organizatorem Gliwickiej Gali Młodych Talentów była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21.

Zastępczyni prezydenta przemawia Senator Zygmunt Frankiewicz przemawia Zastępczyni prezydenta gratuluje laureatom Zastępczyni prezydenta gratuluje nauczycielom Wyróżnieni nauczyciele i dyrektorzy Laureat na scenie podczas występu Laureatka na scenie podczas występu Lureaci na scenie podczas występu Laureaci, zastępczyni prezydenta i dyrektor szkoły na scenie Statuetki "Zwiastunów"