Zostaw 1% w Gliwicach

Uaktualniono: 19.03.2018 / Sekcja: / pdf

Fot. materiały GCOP

Przekazanie 1% nic nie kosztuje, a pozwala każdemu zdecydować jak spożytkować tę część podatku. Do tego, żeby przekazać go lokalnym organizacjom pozarządowym zachęca Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Lista działających w Gliwicach organizacji pożytku publicznego obejmuje 47 podmiotów. Wraz z opisem ich działań, listę można znaleźć na stronie www.1procent.gcop.gliwice.pl. Tam znajduje się również program do wypełniania zeznań podatkowych online, który w jednym z ostatnich kroków pozwala na łatwe wybranie jednej z gliwickich organizacji.

Żeby ułatwić  rozliczenie z fiskusem GCOP zaprasza też na bezpłatne Dyżury PIT-owe, podczas których wolontariusze nieodpłatnie pomogą w wypełnieniu zeznań podatkowych, w zamian za przekazanie 1% podatku na dowolną organizację działającą w Gliwicach. Najbliższe dyżury odbędą się: 20 marca w godz. 11:00 - 13:00 oraz 23 marca w godz. 13:00 - 15:00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” przy ul. Studziennej 6.

- Do przekazywania 1% podatku zachęcamy również emerytów i rencistów, którzy dzięki nowelizacji przepisów, mogą zrobić to w jeszcze prostszy sposób: wystarczy, że w wypełnią oświadczenie PIT-OP – dodają pracownicy GCOP, którzy chętnie pomogą w wypełnianiu takiego druku. Wystarczy skontaktować się z nimi telefonicznie ( 32/ 775 20 53) lub przyjść do COK „Perełka” w dowolny dzień powszedni między godz. 10:00 a 18:00.

Na złożenie zeznań podatkowych i decyzję, na jaki cel przekazać swój 1% mamy czas do 30 kwietnia. W zeszłym roku w ramach kampanii 1 procent do działających w Gliwicach organizacji pożytku publicznego wpłynęły ponad 2 mln złotych.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking