Zostań Muszkieterem

Opublikowane: 29.09.2010 / Sekcja: Miasto  Sport

Szermierczy Klub Sportowy „Muszkieter” prowadzi nabór do nowej grupy dla początkujących szermierzy.

Zapraszamy wszystkich chętnych, dziewczęta i chłopców, w wieku od 9 do 11 lat – zachęcają pracownicy klubu. Zapisy są prowadzone w sali szermierczej w ZSO nr 4 przy ul. Orląt Śląskich 25, od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 662-069-045 lub 501-760-345.
SKS „Muszkieter” działa od 1991 r. Od początku jego siedzibą jest ZSO nr 4. Obecnie szkoli się w nim 45 szermierzy. Oprócz treningów klub organizuje turnieje o Puchar Polski Juniorów oraz zawody dla młodzików i dzieci „Muszkieter – Trophy”. W ciągu 19 lat działalności podopieczni klubu zdobyli 123 medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych – 40 złotych, 30 srebrnych i 53 brązowych. W turniejach rangi europejskiej i światowej młodzi szermierze zdobyli 17 krążków (5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych). W „Muszkieterze” trenowali tacy utytułowani zawodnicy jak m.in.: Adam Wiercioch, Krzysztof Kamiński, Paweł Bönisch.
W ostatni weekend września (23 – 26 września) podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w szermierce, które rozegrano w Sosnowcu, szpadziści „Muszkietera” zdobyli dwa medale. W indywidualnej rywalizacji na trzecim stopniu podium stanął Paweł Krawczyk. W eliminacjach 20-letni podopieczny fechmistrza Jana Motyla pokonał kolejno: Mateusza Nycza z Piasta Gliwice, Piotra Maciejczyka i Michała Sobieraja z AZS AWF Kraków. Dopiero w półfinałowej walce uległ Piotrowi Sadowemu ze Stowarzyszenia Legia Warszawa. Młodzi „Muszkieterzy” spisali się równie dobrze w turnieju drużynowym. Filip Broniszewski, Mateusz Capaja, Paweł Krawczyk i Łukasz Rokosz przywieźli z Sosnowca brązowy krążek. (bom)