Zbadaj się i zyskaj spokój

Dodano: 11.03.2021 / Sekcja:
baner

14 kwietnia nadarzy się kolejna okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnych pracowniach. Mammobus LUX MED będzie czekał na placu Krakowskim na panie w wieku 50-69 lat.

Badania prowadzone w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi potrwają od godz. 10.00 do 17.10. Mogą w nich wziąć udział ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi i nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badania są bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Można w nich wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia – mówi Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Aby skorzystać z badania, należy się zarejestrować pod nr. tel. 58/666-24-44 (należy przygotować dowód osobisty) lub na stronie internetowej: http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba stawić się w wyznaczonym czasie, w maseczce ochronnej lub przyłbicy i zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewni możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Panie na badanie powinny stawić się w maseczce ochronnej, o czasie wyznaczonym podczas rejestracji. (mf)

 

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking