Aktualności | Zadbajmy o place zabaw

Zadbajmy o place zabaw

Opublikowane: 26.07.2010 / Sekcja: Miasto  Życie i styl 

„Gliwickie place zabaw” – pod takim tytułem organizowany jest konkurs dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Przygotował go – w imieniu prezydenta Gliwic – Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Można wygrać urządzenia, które z pewnością uatrakcyjnią zabawy maluchów. Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużono do 30 lipca.


– Celem konkursu jest dodatkowe wyposażenie większości placów zabaw, które znajdują się na terenie Gliwic, ale nie są własnością miasta. Chcemy też przyczynić się do aktywizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. To dla nich dobra okazja, aby zadbać o estetykę, bezpieczeństwo i funkcjonalność miejsc, w których bawią się dzieci – mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK.
W konkursie mogą wziąć udział wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które mają w swojej gestii place zabaw. Mają szansę zyskać za darmo nowe urządzenia zabawowe, ale w zamian muszą odnowić dwa już funkcjonujące na placu zabaw lub zamontować na nim co najmniej jedno dodatkowe – o wartości minimalnej jednego z darów otrzymanych od samorządu.


Każda ze wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych może złożyć jeden wniosek i wskazać maksymalnie dwa urządzenia zabawowe, wybrane z katalogu. – Mogą to być na przykład karuzela, huśtawka, przeplotnia, bujak-rowerek – zachęca Iwona Kokowicz. Zgłoszenia będą przyjmowane w sekretariacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25c – do 30 lipca, do godz. 12.00. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl. Informacje na temat przedsięwzięcia można także uzyskać pod numerem telefonu 32/335-04-13.


Wyniki konkursu zostaną opublikowane w drugiej połowie sierpnia. Urządzenia zabawowe dla zwycięzców kupi MZUK (w ramach przetargu), a pieniądze na ten cel zostaną wyasygnowane z budżetu miejskiego. (al)


Informacje : Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK, tel. 32/335-04-24

26 lipca 2010