Z PIT-em do BOI

Uaktualniono: 28.03.2011 / Sekcja: / pdf

Tradycyjnie w okresie rozliczeń podatkowych w Biurze Obsługi Interesantów na parterze Urzędu Miejskiego zostanie uruchomione stanowisko Pierwszego Urzędu Skarbowego.


Od 18 do 29 kwietnia mieszkańcy Gliwic będą mogli pobierać tam potrzebne formularze, składać pisemne zeznania podatkowe za 2010 rok oraz uzyskiwać porady na temat zasad poprawnego wypełniania druków. Urzędniczki gliwickiej „skarbówki” będą pełnić dyżury w godzinach pracy UM (od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartki od 8.00 do 17.00, w piątki od 8.00 do 15.00). Informację telefoniczną można uzyskac pod numerem 32 238-55-25, wew. 625.

Mieszkańcy rozliczający się w Pierwszym Urzędzie Skarbowym chętnie korzystają z tego udogodnienia i składają wypełnione druki PIT w Urzędzie Miejskim, do którego często mają bliżej, niż do siedziby „skarbówki”. Zeszłoroczne marcowe badanie opinii wśród naszych klientów wykazało, że gliwiczanie chcieliby, żeby takie stanowisko funkcjonowało przez dłuższy czas. Pierwszy Urząd Skarbowy poinformował nas jednak, że w związku ze znacznym wzrostem liczby zeznań składanych w tej placówce w kwietniu, wcześniejsze uruchomienie stanowiska w Urzędzie Miejskim nie jest możliwe – mówi Katarzyna Przybyła, naczelnik BOI. (al)

Przekaż 1% na gliwickie OPP

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking