Z Gliwic na Mistrzostwa Świata

Uaktualniono: 08.10.2019 / Sekcja: / pdf
tancerki aerobick sportowy Fot. materiały Akademii Talentów

15-letnia Marcelina Lorentowicz, będzie reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w aerobiku sportowym, które odbędą się w Leiden w Holandii. Trzymamy kciuki!

Marcelina gimnastykę sportową trenuje od 8 lat. Kocha sport i z nim wiąże swoją przyszłość. Z Akademii Talentów jest związana od stycznia, gdzie intensywnie trenuje aerobik sportowy – połączenie gimnastyki, akrobatyki sportowej i tańca. To trudna, techniczna i wymagająca pracy dyscyplina sportowa. Od 9 miesięcy trenuje 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Zawodniczka gliwickiej Akademii Talentów już odniosła duże sukcesy – zdobyła wicemistrzostwo Śląską, Małopolski i Polski. Teraz Marcelina będzie konkurować z zawodniczkami z całego świata. Zawody odbędą się 10-12 października.

Podczas zawodów Marcelina wykona  2-minutowy układ z podkładem muzycznym o rytmie minimum 135 uderzeń na minutę. Sędziowie ocenią nie tylko wartość techniczną występu, ale też jakość, choreografię i stopień trudności wykonania. Wezmą też pod uwagę zgranie ćwiczeń z muzyką, mimikę zawodnika i pewność siebie. (mf)

tancerka na sali
Fot. materiały Akademii Talentów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking