Aktualności | Z Gliwic do Pyrzowic bez przesiadek

Z Gliwic do Pyrzowic bez przesiadek

Fot. materiały ZTM

Z Gliwic do Pyrzowic bez przesiadek

Opublikowane: 17.08.2022 / Sekcja: Miasto 

Od soboty, 20 sierpnia, z Gliwic do Pyrzowic będzie można dojechać nowymi metroliniami. Uruchomiona zostanie linia M16 z Gliwic przez Zabrze, Bytom do Piekar Śląskich, skąd następnie linią M116 przez Bobrowniki i Ożarowice będzie można dojechać do Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Dwie metrolinie poszerzą ofertę transportową w tych gminach i będą kursować przez siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Linie będą dwie, jednak wsiadając do autobusu M16 w Gliwicach przy hali widowiskowo-sportowej Arena, nie trzeba będzie się przesiadać. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec w Piekarach Śląskich linia zmieni oznakowanie na M116 i pojedzie dalej w kierunku lotniska.

Nowe linie będą kursowały w dni robocze co 60 minut przez całą dobę, natomiast w dni wolne od pracy co 120 minut. 
Na linii M16 na trasie Gliwice-Bytom uruchomione zostaną dodatkowe kursy, by między tymi miastami autobusy kursowały w dni robocze co 30 minut, a w dni wolne średnio co 60 minut. W kursach zostaną również obsłużone przystanki w bytomskiej dzielnicy Miechowice.
Nowe metrolinie zastąpią dotychczasowe linie AP1, 53, 850 i 113N. Zmiany rozkładów jazdy obejmują również linie autobusowe 114 i 192.
Metrolinie to szybkie połączenia autobusowe. Dotychczas na śląskie i zagłębiowskie ulice wyjechało 19 z 32 planowanych.

Więcej informacji na temat nowych linii można znaleźć na stronie internetowej ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2472/. (mf/ZTM)

grafika grafika1