Aktualności | Warszawa nie dla Niebiesko-Czerwonych

Warszawa nie dla Niebiesko-Czerwonych

Opublikowane: 08.08.2022 / Sekcja: Miasto  Sport

W piątkowym spotkaniu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (5 sierpnia) Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2. Bramki w tym meczu zdobyli Ernest Muci i Filip Mledenović.

Uważna gra w defensywie od pierwszej minuty – tak można scharakteryzować pierwszą połowę w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Waldemara Fornalika grali uważnie i nie dopuszczali rywali do klarownych sytuacji strzeleckich. Gospodarze nie potrafili się przebić, a zagrożenie próbowali stwarzać jedynie strzałami z dystansu.

Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla Niebiesko-Czerwonych. Najpierw do siatki trafił Ernest Muci, a chwilę później prowadzenie Wojskowych podwyższył Filip Mladenović. W dalszym fragmencie rywalizacji piłkarze Piasta próbowali przejmować inicjatywę i mocniej atakować, jednak nie udawało im się przebić przez defensywę Wojskowych, która utrzymała czyste konto do końcowego gwizdka sędziego.