W zdrowym ciele zdrowy duch

Uaktualniono: 10.10.2019 / Sekcja: / pdf
dzieci biegnace po łące Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Ponad 400 uczniów gliwickich szkół podstawowych i średnich wzięło udział w 18.  EKO Rajdzie Rowerowym pod patronatem prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Pomimo chłodu zabawa była wspaniała.

W rowerowych zmaganiach wzięło udział ponad 400 młodych gliwiczan, którzy przemierzyli miasto na odcinku od swoich szkół do mety na kąpielisku Leśnym, przy krytej pływalni Olimpijczyk. Na mecie czekało na nich wiele atrakcji – konkursy sportowe i sprawdzające wiedzę ekologiczną oraz wiedzę o mieście, a także poczęstunek. Młodzi rowerzyści rywalizowali w kilku konkurencjach rowerowych, m.in. wyścigu żółwia polegającym na pokonaniu określonej odległości w jak najdłuższym czasie, stójce, przełaju kolarskim i teście sprawnościowym. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami. 
– Rowerowy Eko Rajd to dobry pomysł, ponieważ łączy aktywność fizyczną z szerzeniem wiedzy o mieście i o ekologii. Cieszy mnie, że tak wielu uczniów gliwickich szkół bierze w nim udział i osiąga świetne wyniki. Świadomość ekologiczna to jeden z filarów, na których opieramy działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Gliwicach. Kolejnymi są zachęty finansowe, jak np. miejskie dotacje na montaż nowoczesnych systemów grzewczych oraz kontrole palenisk –  mówi Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.
EKO Rajd to już gliwicka tradycja. Pierwszy Rajd został zorganizowany 18 lat temu w myśl idei „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Ma integrować i zachęcać młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu. (mf)

zastępca prezydenta Gliwic wręcza nagrody
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Eko Rajd
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
zastępca prezydenta Gliwic wręcza nagrody Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Eko Rajd Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking