W drodze po dobry zawód

Uaktualniono: 14.11.2019 / Sekcja: / pdf
targi zawodów Fot. Ł. Fedorczyk/UM Gliwice

Gliwicka oferta edukacyjna jest bardzo atrakcyjna. Młodzi ludzie stojący przed wyborem drogi życiowej mogą się o tym przekonać podczas najbliższych V Gliwickich Targów Zawodów. Każdego roku targi przyciągają setki młodych ludzi poszukujących dla siebie najlepszej ścieżki zawodowej.

Jaki wybrać zawód? W szkole branżowej czy technikum? Młodzi gliwiczanie mają w czym wybierać – w mieście jest wiele szkół kształcących w zawodach oferujących szerokie możliwości rozwoju i otwierających drogę do kariery. Wybór konkretnego kierunku w młodym wieku nie jest łatwy, dlatego warto wybrać się na Gliwickie Targi Zawodów, podczas których uczniowie i nauczyciele zaprezentują ofertę wielu zawodów prowadzonych w gliwickich placówkach, chętnie opowiedzą o szkolnym życiu i możliwościach rozwoju – kierunkach, profilach, zajęciach pozalekcyjnych umożliwiających rozwój osobisty i zainteresowania. Jest w czym wybierać. Na stoiskach w ciekawy sposób będzie prezentowana oferta szkół – będą się odbywać m.in. pokazy barmańskie, kursy wizażu, prezentacje multimedialne czy pokazy działania dronów.

V Gliwickie Targi Zawodów odbędą się w środę, 27 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Kozielskiej. Prezentacja ofert rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 14.00. Targi od 2012 r. we współpracy z Miastem Gliwice organizuje Gliwicki Ośrodek Metodyczny. Z ofertą edukacyjną szkół można zapoznać się również na stronie internetowej Miasta www.gliwice.eu w zakładce Edukacja. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking