W 3 minuty opowiedzą o swoich doktoratach

Dodano: 15.11.2021 / Sekcja:
przemawiający mężczyzna fot. Freepik

Dokładnie 3 minuty na przedstawienie naukowych zagadnień będą mieli doktoranci uczestniczący w śląskich finałach konkursu Three Minute Thesis®, organizowanych 19 listopada w gliwickim „Mrowisku” (ul. Pszczyńska 85). Impreza rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie można śledzić  ją online, m.in. za pośrednictwem streamingu na kanale YouTube Politechniki Śląskiej.

Three Minute Thesis® (3MT®) to międzynarodowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, podczas którego uczestnicy-doktoranci prezentują publiczności oraz jury zagadnienia związane z ich pracą doktorską. Na wystąpienie mają jedynie 3 minuty – w tym czasie muszą opowiedzieć o realizowanych działaniach oraz zainteresować swoich odbiorców.

To niełatwe zadanie przynosi młodym naukowcom wiele korzyści – jest szansą na popularyzację nauki, pozwala przedstawić trzon swoich idei, a przy okazji rozwinąć zdolności komunikacyjne i medialne. Świetny występ wiąże się także ze zdobyciem atrakcyjnych nagród!

W piątek, 19 listopada, o godzinie 18.00 na scenie CKS „Mrowisko” w Gliwicach wystąpi 10 finalistów, którzy zostali wyróżnieni podczas eliminacji Śląskiej Edycji Konkursu Three Minute Thesis® (3MT®). Wystąpienia będzie można oglądać na żywo, za pośrednictwem streamingu na kanale YouTube Politechniki Śląskiej bądź śledzić wydarzenie Three Minute Thesis® na Facebooku.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking