Uwaga kierowcy, remont ul. Zabrskiej

Dodano: 11.01.2021 / Sekcja:
Zabrska Fot. materiały ZDM w Gliwicach

Na poniedziałek 25 stycznia planowane jest rozpoczęcie remontu odcinka ul. Zabrskiej od skrzyżowania z ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława wraz ze skrzyżowaniem, do wiaduktu nad torami kolejowymi. Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca inwestycji. Prace potrwają około 5 miesięcy.

Rusza kolejny etap remontu ul. Zabrskiej. W ramach prac, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hutniczą i Bł. Czesława do wiaduktu, zostanie wymieniona infrastruktura podziemna, m.in. sieć gazowa, wodociągowa, energetyczna i kanalizacji deszczowej, a torowisko zostanie zlikwidowane. Ulica zyska nowe oświetlenie, chodniki z krawężnikami i nową nawierzchnię jezdni.

Uwaga kierowcy – na czas prac dla ruchu zamknięty będzie chodnik po jednej stronie ulicy Zabrskiej. Ruch pieszych będzie odbywał się po drugiej stronie wiaduktu. Zostaną również wprowadzone dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do remontowanego odcinka:

– odcinek ul. Błogosławionego Czesława od miejsca zamknięcia do ul. Paulińskiej będzie dwukierunkowy;

– ul. Paulińska stanie się ulicą jednokierunkową w stronę ul. Franciszkańskiej;

– ze względu na przeniesienie trasy linii autobusowej A4 przystanki autobusowe będą przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską. Jednocześnie uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 197;

– zostanie wytyczony objazd pomiędzy ul. Chorzowską a ul. Zabrską. Kierowcy będą poruszać się ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się pod koniec czerwca. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking