Aktualności | Uwaga kierowcy i pasażerowie

Uwaga kierowcy i pasażerowie

Uwaga kierowcy i pasażerowie

Opublikowane: 29.09.2023 / Sekcja: Miasto 

2 października rozpocznie się budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w rejonie skrzyżowania ul. Pszczyńskiej i św. Jacka. Na czas prac ulica św. Jacka zostanie zamknięta, a przystanek autobusowy przeniesiony w inne miejsce. Warto zapoznać się ze zmianami. 

Wlot z ulicy Pszczyńskiej do ul. św. Jacka zostanie zamknięty w poniedziałek, 2 października, i pozostanie nieprzejezdny do początku listopada. Aby usprawnić poruszanie się w tym rejonie, uruchomiony zostanie prawoskręt z ul. Pszczyńskiej do Panewnickiej, możliwy też będzie skręt w prawo z ul. Panewnickiej w Pszczyńską. Objazd dla kierowców jadących w kierunku centrum miasta wyznaczono ulicami: Panewnicką, Kujawską i Dolną. Kierowcy poruszający się od centrum w kierunku węzła autostradowego pojadą objazdem ulicami: Pocztową, Dolną i Kujawską. 

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z pracami, do odwołania przeniesiony zostanie przystanek „Gliwice Jacka 2”. Od 2 października będzie on zlokalizowany w odległości 220 m od dotychczasowego, w kierunku sklepu meblowego „Agata”. Zmiany dotyczą przystanku dla linii autobusowych: 32, 32N, 41, 71, 232 i 669. (mf)