Aktualności | Uczennica z Gliwic wicemistrzynią Europy w pływaniu

Uczennica z Gliwic wicemistrzynią Europy w pływaniu

Fot. Pexels.com

Uczennica z Gliwic wicemistrzynią Europy w pływaniu

Opublikowane: 08.08.2022 / Sekcja: Miasto 

Elżbieta Sieber, uczennica ZSO nr 7 w Gliwicach, została wicemistrzynią w Mistrzostwach Europy Virtus European Summer Games – 2nd European Regional Games. 

W dniach 16–23 lipca w Krakowie Ela zdobyła srebro na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i brąz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Ponadto Eli udało się zdobyć brąz na mistrzostwach Europy na dystansie 4×100 metrów stylem zmiennym w sztafecie z Kubą Muszyńskim. W sztafecie rywalizowali także Szymon Gromada i koleżanka Eli, Zosia. W zawodach brało udział 12 reprezentacji z różnych państw, a nasi gliwiccy zawodnicy godnie reprezentowali swój kraj. 

Podziękowania należą się trenerowi Bartłomiejowi Kuziarze, który przez cały rok przygotowywał zawodników do startów w zawodach. Następne zawody to mistrzostwa świata i już nie możemy się doczekać. Czeka nas dużo przygotowań, aby kolejne zawody były równie owocne w medale.

(Fb: Edukacja w Gliwicach)

Elżbieta Sieber, uczennica ZSO Nr 7 w Gliwicach Elżbieta Sieber z koleżanką Reprezentanci Polski niosący biało-czerwoną flagę