Tydzień kariery

Uaktualniono: 17.10.2019 / Sekcja: / pdf
PUP Gliwice Fot. materiały PUP w Gliwicach

Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach aktywnie włącza się do wydarzenia z ciekawą ofertą dla pracowników i pracodawców, osób poszukujących zatrudnienia, chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub zmienić pracę.

W październiku wiele się będzie działo na gliwickim rynku pracowniczym. Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach zaprasza na konferencje, spotkania i mobilne stanowisko PUP.

Europejskie Dni Pracodawców (w Gliwicach potrwają do niedzieli 27 października) to przedsięwzięcie zainicjowane przez Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym czasie rozpowszechnianie będą informacje o usługach i instrumentach rynku pracy. Będą odbywać się konsultacje dla pracodawców, podczas których będzie można zapoznać się z sytuacją na lokalnym rynku pracy. Spotkania będą odbywać się przede wszystkim w PUP przy placu Inwalidów Wojennych, ale prowadzone będą też wizyty u pracodawców, które poprowadzi dyżurny doradca. Odbędzie się też giełda pracy i konferencja informacyjna dla młodzieży i pracodawców.

Powstało mobilne stoisko PUP „Jesienna promocja na pracę” przy którym pracownicy PUP pozyskują i prezentują oferty pracy, udzielają konsultacji osobom zainteresowanym znalezieniem lub zmianą pracy czy poszukującym pracownika.

Gliwicki PUP otacza wsparciem również młodzież szkolną, która stoi przed ważnymi wyborami dotyczącymi szkoły czy przyszłości zawodowej. Od 21 do 27 października, w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019, w gliwickim PUP odbędą się  VII Dnia Otwarte Poradnictwa Zawodowego. Przygotowano ofertę wsparcia dla osób poszukujących zatrudnienia, młodzieży szkolnej, doradców zawodowych oraz każdej osoby zainteresowanej tematem.

Zachęcamy do bezpośrednich konsultacji z doradcami zawodowymi „Porozmawiajmy o pasji przy kawie” oraz innymi specjalistami rynku pracy. Podczas promocji OTK będziemy dla Państwa dostępni w zarówno w siedzibie PUP Gliwice, jak również w Centrum Handlowym Forum – zaprasza Barbara Melnarowicz. Barbara Melnarowicz, kierownik działu ds. Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego w PUP w Gliwicach.

Konsultacje doradcze odbędą się również w sobotę poprzedzającą Ogólnopolski Tydzień Doradczy (19 października).

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na stronie www.pup.gliwice.pl oraz na Facebooku PUP. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking