Miasto Gliwice - Tańszy prąd dla Gliwic

Sonda

Który z gliwickich zabytków podoba Ci się najbardziej?


Tańszy prąd dla Gliwic

fot. www.pl-wikipedia.org

Górnośląski Związek Metropolitalny chce umożliwić miastom naszej konurbacji kupowanie tańszego prądu u wspólnego dostawcy.

Tymczasem Gliwice już od dłuższego czasu korzystają z preferencyjnych cenników i płacą za prąd mniej niż wiele innych samorządów.
Jak informuje GZM, porozumienie w sprawie grupowego zakupu energii elektrycznej podpisało 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych instytucji, spółek i szpitali. Rozpoczęcie dostawy energii od wybranej firmy może nastąpić najwcześniej w listopadzie.
Gliwice do porozumienia na razie nie przystąpiły. Dlaczego? – O preferencyjne taryfy dla miasta postaraliśmy się już wcześniej. Jeśli jednak okaże się, że GZM będzie miał je sporo niższe, to rozważymy przystąpienie do grupowego porozumienia w przyszłym roku – mówi Aleksandra Janik-Gajówka, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego.
Od 2008 roku Gliwice wybierają najkorzystniejszą ofertę w drodze przetargu. W pierwszej kolejności uzyskały niższe taryfy za zakup energii na potrzeby oświetlenia ulicznego. Kolejnym krokiem był grupowy zakup prądu, który objął aż 98 miejskich jednostek organizacyjnych (m.in. Urząd Miejski, miejskie firmy, instytucje sportowe czy kulturalne, szkoły i przedszkola). – Dzięki temu grupowemu zakupowi uzyskaliśmy od ubiegłego roku ceny o 15% niższe niż te, które wcześniej obowiązywały w miejskich jednostkach organizacyjnych. Szacujemy, że w skali roku oszczędzimy prawie pół miliona złotych – wylicza Aleksandra Janik-Gajówka.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tygodniku „Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice” nr 29/2012 z 19 lipca 2012 roku (dostępnym w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.gliwice.eu). (al)

Polecamy galerie

 Sekap

Miejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480 Projekt i realizacja: edirect - Tworzenie stron www