Aktualności | Szkoła Muzyczna otworzyła swoje drzwi

Szkoła Muzyczna otworzyła swoje drzwi

Fot. M.Buksa/UM w Gliwicach

Szkoła Muzyczna otworzyła swoje drzwi

Opublikowane: 16.04.2024 / Sekcja: Miasto 

Koncerty, prezentacje instrumentów, zwiedzanie sal, ważne pytania i odpowiedzi – sobotni dzień otwarty w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach upłynął w fantastycznej atmosferze!

13 kwietnia Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach przyciągnęła wielu zainteresowanych ofertą placówki. Uczestnicy dnia otwartego mogli zobaczyć pieczołowicie odnowiony, zabytkowy budynek przy ul. Księcia Ziemowita, zajrzeć do szkolnych sal, a przy okazji świetnie się bawić, korzystając z przygotowanych przez uczniów i grono pedagogiczne atrakcji.

Odbyły się koncerty i prezentacje instrumentów, a wszyscy chętni mogli też sprawdzić swoje umiejętności muzyczne pod okiem profesjonalistów. Nie zabrakło rozmów z nauczycielami, którzy chętnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Dodatkowo osoby zainteresowane nauką w gliwickiej placówce mogły pobrać wniosek potrzebny do procesu rekrutacji. 

Wyremontowana siedziba przy Księcia Ziemowita

Państwowa Szkoła Muzyczna w Gliwicach działa w mieście już od 1945 roku, a od września 2022 roku mieści się w przy ulicy Księcia Ziemowita 12 – w zabytkowym, odrestaurowanym budynku z odpowiednio przygotowanymi salami dydaktycznymi i salą koncertową dla prawie 300 osób. Przypomnijmy, że remont wchodzących w skład kompleksu obiektów trwał półtora roku i pochłonął z budżetu miasta niemal 27 mln zł. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała znakomite warunki do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli.

W gliwickiej placówce kolejne pokolenia rozwijają swoje talenty, szlifują umiejętności i pobudzają kreatywność. Szkoła muzyczna I stopnia oferuje naukę na 17 instrumentach, w szkole II stopnia uczniowie mogą kształcić się również w śpiewie solowym, a na późniejszym etapie także w kompozycji, muzykologii i dyrygenturze. (bb)

Budynek szkoły z zewnątrz Kobieta i dziecko przy pianinie Kobieta i dziewczyna siedzą na krzesłach, trzymają gitary Dziewczynka gra na flecie, naprzeciwko stoi nauczycielka Dzieci oglądają instrument trzymany przez nauczyciela Ludzie na szkolnym korytarzu