Świat egzotyki J. Pałkiewcza

Dodano: 28.09.2010 / Sekcja:

Tradycyjnie na początek jesieni przypada Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony przez Światową Organizację Turystyczną w 1979 roku.

Tym razem obchodzony będzie pod hasłem „Rok 2010 – Turystyka i Bioróżnorodność”. Tegoroczne imprezy w Gliwicach zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. 1 października o godz. 18.00 w kinie Amok gościć będziemy światowej sławy globtrotera i dziennikarza Jacka Pałkiewicza. Jest jednym z najbardziej aktywnych podróżników - odkrywców naszych czasów. Dotarł do najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków świata. Wspomnienia z niezwykłych wypraw zawarł w licznych książkach i reportażach. Jacek Pałkiewicz założył pierwszą w Europie szkołę przetrwania. Jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.
W programie turystycznego święta znajdą się również projekcje filmów podróżniczych. 1 października o godz. 20.00 obejrzymy film dokumentalny produkcji brytyjskiej „Ślepy los” o niekonwencjonalnej ekspedycji górskiej w Himalaje. W sobotę, 2 października, o godz. 18.00 zapraszamy na film „W 80 dni dookoła świata”, podczas którego śledzić będziemy przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego w trakcie szaleńczej podróży. Bilety na imprezy Światowego Dnia Turystyki (w cenie 7 zł) można nabyć w kasie kina Amok. Informacje na stronie www.amok.gliwice.pl. (as)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking