Aktualności | Sukces młodych szermierzy Piasta

Sukces młodych szermierzy Piasta

Opublikowane: 22.09.2021 / Sekcja: Miasto

W miniony weekend w Częstochowie rozegrano I edycję Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie. Młodzi szermierze Piasta pokazali, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy, bo z zawodów tych wrócili  z dwoma medalami.

W turnieju męskim bezkonkurencyjny okazał się Paweł Klytta. Szpadzista Piasta w imponującym stylu wszedł do finału, pokonując Filipa Krochmalskiego z AZS AWF Katowice 15:8. W ostatniej walce turnieju Klytta nie dał żadnych szans Szymonowi Wojciechowskiemu, z którym wygrał w stosunku 15:7.

Z powodzeniem też walczyły młode szpadzistki Piasta. Aż cztery gliwiczanki awansowały do finałowej ósemki.  W tej sytuacji musiały już na tym etapie trafić na siebie i tak się stało. W ćwierćfinale po bardzo emocjonującym i zaciętym pojedynku Wiktoria Jędrzejec pokonała 15:14 Oliwię Janeczek. W kolejnej walce Wiktoria musiała już uznać wyższość Cecylii Cieśli z PKSzerm Warszawa, ale i tak zakończyła zawody na trzecim stopniu podium, z czego była bardzo zadowolona.

Tuż za podium, bo na 5. miejscu turniej zakończyła Magda Ratyna. Na szóstej lokacie uplasowała się Paulina Ostrowska. Oliwia Janeczek została sklasyfikowana na 8 miejscu. Warto podkreślić, że w turnieju wzięło udział 96 zawodniczek. Gliwiczanki pokazały się więc z bardzo dobrej strony.

Równolegle w Częstochowie rozgrywany był turniej Kmicic Cup w młodszych rocznikach. I tu też szpadzistka Piasta wróciła  z medalem. W roczniku 2010/2011 na trzecim stopniu podium stanęła Amelia Szczepanik.

Maksymilian Szczepaniak natomiast w kategorii U-23 zajął VII miejsce. Gratulacje!