Stop przemocy!

Dodano: 19.11.2021 / Sekcja:
baner

Widzisz przemoc lub jej doświadczasz? Przerwij ciszę, przyjdź na spotkanie, pomóż sobie i innym. W sobotę, 20 listopada, w PH Arena odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane w ramach kampanii „Razem przeciw przemocy” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Podczas spotkania „Przerywamy ciszę – polne maki mają siłę” pomoc i wsparcie będą mogły uzyskać osoby doświadczające przemocy lub nie radzące sobie z negatywnymi emocjami.

Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym, stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji, przyzwolenie czy usprawiedliwienie, umniejszenie czy zbagatelizowanie stosowania przemocy potęguje  poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności i bezradności. Dlatego wyraźmy sprzeciw wobec przemocy i razem przerwijmy ciszę jak makiem zasiał. Chrońmy siebie i najbliższych – mówi Marzena Połomska, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
W ramach wydarzenia, w którym mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, odbędą się warsztaty: „Temperatura temperamentu”, „Oddech zamiast złości”, „PrzeMOCne eMOCje” i  „Polne maki mają siłę”. Ponadto zaplanowano spotkania z psychologami, specjalistami i konsultantami z Ośrodka Pomocy Społecznej, funkcjonariuszem policji Komendy Miejskiej Policji i prawnikami kancelarii adwokackiej LIBRA. Organizator wydarzenia – OPS w Gliwicach – zapewnia poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.
Spotkania odbędą się w sobotę, 20 listopada, w godz. od 11.00 do 17.00 w Parku Handlowym Arena przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1.
Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać u koordynatorki kampanii Jadwigi Konopki-Chełmińskiej, pod nr. tel.: 32/300-01-11. (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking