Start It Up 11 Edycja

Dodano: 16.09.2021 / Sekcja:
baner

Jak rozwinąć firmę w branży medycznej? Osoby zainteresowane tym zagadnieniem znajdą odpowiedź w czwartek, 23 września podczas XI edycji „Start It Up”, wydarzenia dedykowanego startupom, przedsiębiorcom oraz wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. Spotkanie, które honorowym patronatem objął prezydent Gliwic Adam Neumann, jest bezpłatne i odbędzie się online.

Tym razem spotkanie Start It Up poświęcone będzie branży MedTech. Wydarzenie rozpocznie się 23 września o godz. 17.00. Organizator, Park Naukowo-Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE” zapewnia, że nie zabraknie dużej dawki wiedzy i inspiracji.
W każdej edycji staramy się poruszyć tematykę bliską przedsiębiorcom i przybliżamy najnowsze trendy biznesowe. Tym razem przyjrzymy się branży MedTech, sektora, który stale rośnie i jest wspaniałym miejscem wdrażania innowacji. Rozwój nowych technologii w ochronie zdrowia ma ogromne znaczenie, które zostało zweryfikowane przez obecną sytuację związaną z pandemią. W dążeniu do poprawy jakości leczenia i diagnostyki, branża MedTech doskonali technologię, którą możemy wykorzystać do ratowania życia, odpowiedniej diagnostyki czy profilaktyki. To właśnie telemedycyna czy podręczne zintegrowane urządzenia diagnostyczne mogące przesyłać lekarzom dane o naszym stanie zdrowia w ostatnim czasie zostały poddane próbie, która potwierdza, że obszar MedTech jest gotów sprostać nowym wyzwaniom – mówi Lucyna Fila z Biura Realizacji Projektów w gliwickim Technoparku.
O szansach i zagrożeniach w prowadzeniu firmy z branży medycznej opowie Mateusz Pawelec – ekspert z zakresu skutecznego wdrażania rozwiązań sektora medycznego oraz wysokich technologii. Uczestnicy będą mieli również możliwość dowiedzieć się w jaki sposób wprowadzić na rynek innowacyjny produkt medyczny. To zagadnienie zostanie omówione przez – Kamila Rochowiaka – audytora wyrobów medycznych i konsultanta ds. ISO 13485. Domknięcie wydarzenia zapewni prelekcja dot. technologii w służbie medycyny. O tym jak zmienia się rynek wyrobów medycznych opowie Łukasz Mucha z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi, który jest autorem wielu rozwiązań w dziedzinie robotyki medycznej.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona (na wydarzenie można się zarejestrować poprzez kod QR). Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.start-it-up.pl. (mf)

 

plakat
kod
plakat
kod

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking