Aktualności | Stal pokonała GTK

Stal pokonała GTK

Opublikowane: 08.11.2021 / Sekcja: Miasto

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszym zespołem. GTK zagrało bardzo słabo, a porażka aż 70:122 jest najdotkliwszą w historii występów gliwickiego klubu w Energa Basket Lidze.

To był ostatni w tym roku mecz GTK na własnym parkiecie. Goście od pierwszych minut prezentowali wysoką dyspozycję. Miejscowi próbowali im dotrzymywać kroku, ale udało się to tylko do połowy pierwszej kwarty. Końcówkę tej części gry gliwiczanie zamknęli wynikiem 16:31.

Po wznowieniu spotkania Stal kontrolowała sytuację na parkiecie. Ostrowianie prezentowali świetną skuteczność, a brylował w trafianiu do kosza Drechsler, który dorzucił kolejne dwa trafienia zza linii 6,75 m. Po dwóch skutecznych akcjach Palmera przewaga ostrowian sięgnęła 20 punktów. W końcowych fragmentach pierwszej połowy uaktywnił się dodatkowo Kobi Jordan Simmons, a równo z syreną kolejną „trójkę” przymierzył Drechsler (43:67).

Taryfy ulgowej nie było również po przerwie. Ostrowianie wyszli z szatni tak, jakby mecz zaczynał się od nowa i zdobyli pierwszych dziewięć punktów. W szeregach GTK trudno było znaleźć zawodnika, który byłby w stanie poderwać zespół do walki. To po stronie gości było widać większe zaangażowanie i wolę walki. Przyjezdni już po 30 min. gry byli blisko przekroczenia bariery 100 punktów, ale ostatecznie ich licznik zatrzymał się na liczbie 94. Gospodarze w tym momencie mieli na swoim koncie tylko 57 „oczek”.

Demolowanie GTK trwało również w czwartej kwarcie, bo podopieczni trenera Milicicia ani na moment nie spuszczali z tonu. Grali do ostatniej sekundy, a ich wynik na koniec meczu okazał się bardzo imponujący. Łącznie zdobyli 122 punkty, tracąc zaledwie 70. Dla GTK to najgorszy wynik w historii występów w ekstraklasie, a w perspektywie seria gier wyjazdowych, których do końca roku będzie aż sześć. Gliwiczanie muszą mocno popracować nad tym, by coś zmienić w swojej grze i wrócić na właściwe tory.

Kolejny mecz GTK zagra w Bydgoszczy 11 listopada z miejscową Astorią.