Aktualności | Srebro w zasięgu

Srebro w zasięgu

Opublikowane: 24.05.2021 / Sekcja: Miasto

W przedostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice pokonali Constract Lubawę 4:2 i tym samym wrócili do gry o srebrny medal. Do zajmujących drugie miejsce w tabeli lubawian tracą już tylko 2 punkty.

Na początku meczu Dasaiev odważnie wszedł w gąszcz zawodników gości, zmuszając bramkarza z Lubawy do błędu, co bezlitośnie wykorzystał Franz, kierując piłkę do bramki. W 13. min po akcji Pedra Pereiry z Constractu piłka odbiła się od Bugańskiego, co zmyliło golkipera Piasta i na tablicy pojawił się remis 1:1. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

W 30. min lubawianie wyszli z kontrą, po której Kriezel wbił piłkę w pole karne, a Dasaiev, próbując interweniować, nieszczęśliwie pokonał swojego bramkarza. W 36. min ten sam piłkarz zagrał wzdłuż bramki, a po zamknięciu jego podania przez Sandrihno znów był remis. Niespełna minutę później, po zagraniu Bugańskiego i strzale Dasaieva, Kaniewski z Constractu dał się zaskoczyć i Piast wyszedł na prowadzenie. W tej sytuacji lubawianie zmuszeni byli wycofać bramkarza, aby móc już w sobotę świętować tytuł wicemistrza Polski. Tymczasem już na początku 40. min Grubalski zgubił piłkę na rzecz Bugańskiego, a ten bezlitośnie to wykorzystał i – jak się okazało – ustalił końcowy wynik tego pojedynku na 4:2 na korzyść Piasta. Srebro dla Niebiesko-Czerwonych nadal możliwe!