Sprawdź, #coNoweGO!

Dodano: 16.09.2021 / Sekcja:
ludzie dyskutujący podczas konferencji fot. mat. pras. GODS

Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych liderów i wolontariuszy do wzięcia udziału w konferencji #coNoweGO. 20 września już po raz trzeci uczestnicy będą mieli okazję bliżej poznać III sektor oraz spotkać się z ekspertkami i ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W tym roku tematem przewodnim będzie pozyskiwanie kapitału na przedsięwzięcia społeczne, nie tylko w odniesieniu do środków finansowych, ale również zasobów rzeczowych i tych zupełnie niematerialnych. To jedna z największych bolączek organizacji pozarządowych, z którymi spotykają się doradcy Centrum 3.0. Jak znaleźć środki na pierwszy projekt? Jak działać pomimo ograniczonych zasobów? Uczestnicy konferencji dowiedzą się przede wszystkim, w którym kierunku iść, by zapewnić stabilność finansową swojej organizacji oraz jak wykorzystywać zasoby niematerialne. Poruszone zostaną kwestie pozyskiwania pieniędzy na działania organizacji, a także zasobów przy wykorzystaniu mediów społecznościowych, np. Facebooka, działalności bez funduszy, wykorzystywania modeli fundraisingowych.

Celem konferencji jest przede wszystkim przekazanie wiedzy o dostępie do pozyskiwania źródeł finansowych na działania społeczne. Uwaga będzie poświęcona także zasobom niematerialnym oraz takim zagadnieniom jak fundraising, zrzutki w internecie czy budowanie zaufania w społeczności. Świetnych mechanizmów jest wiele, potwierdzają to praktyki organizacji w Polsce i na świecie – mówi Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0.

Formuła konferencji, organizowanej 20 września w godz. 17.00–20.00 w budynku dawnej Cechowni w Nowych Gliwicach (ul. Bojkowska 35a), będzie mieć charakter warsztatowy. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny dostępny w aktualnościach na stronie www.gods.gliwice.pl. Tam też znajduję się więcej informacji. Istnieje także możliwość kontaktu telefonicznego pod nr tel. 32/238-81-67 lub e-mailowego: ngo@gods.gliwice.pl.

Gościem specjalnym konferencji będzie Piotr Cyrwus – polski aktor filmowy i teatralny, zarazem społecznik zaangażowany w kampanie społeczne.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking