Aktualności | „Smoki” pokonane

„Smoki” pokonane

Opublikowane: 22.03.2021 / Sekcja: Miasto

W meczu 25. kolejki spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Red Dragons Pniewy 3:2. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy po strzałach Cabrery i kapitalnej akcji Dasaieva prowadzili 2:0.

Po zmianie stron pniewianie narzucili swoje warunki, stworzyli sobie mnóstwo okazji, ale tylko raz Kostecki zdołał pokonać Widucha, który wcześniej wyszedł zwycięsko z kilkunastu sytuacji, które mogły zakończyć się golem dla „Smoków”. Potem Piast stracił Dasaieva, który musiał opuścił plac gry z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Gliwiczanie przetrwali jednak okres gry bez jednego zawodnika. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania goście zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, ale stracili gola po akcji Soleckiego i celnym strzale Szadurskiego. Zaraz po wznowieniu gry Hoły przywrócił nadzieję pniewian na uratowanie choćby remisu, jednak dobra gra w obronie podopiecznych Orlando Duarte dała Piastowi trzy punkty i awans na drugie miejsce w tabeli.