Siatkarki Politechniki Śląskiej czwartą drużyną AMP!

Dodano: 02.06.2021 / Sekcja:
siedzące siatkarki fot. materiały AZS Politechniki Śląskiej

Zakończyły się już rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. W finałowym turnieju rozgrywanym w Krakowie siatkarki Politechniki Śląskiej zajęły IV lokatę. Jednocześnie podopieczne Krzysztofa Czapli wygrały klasyfikację na najlepszą drużynę wśród uczelni technicznych!

W finale o miano najlepszej drużyny akademickiej rywalizowało 16 zespołów. Rozgrywki toczyły się przez trzy dni. Na etapie rozgrywek w grupie gliwiczanki nie miały sobie równych. Wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do kolejnej fazy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale drużyna Politechniki Śląskiej zmierzyła się z Uniwersytetem Jagiellońskim, odnosząc przekonywujące zwycięstwo. W półfinale jednak Akademiczki trafiły na PWSZ Tarnów. Rywalki wzmocnione zawodniczkami z całego Podkarpacia okazały się już za mocne. Tarnowianki zresztą wygrały ten turniej finałowy. Na koniec gliwiczanki powalczyły o trzecie miejsce, ulegając po walce WSZiA Opole 1:3. Czwarta lokata to jednak świetny wynik, zważywszy że drużyna z Politechniki Śląskiej nie pojechała do Krakowa w takim samym składzie, jaki można było oglądać w meczach z I ligi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Myślę nawet, że można to traktować jako pewną niespodziankę. Uczelnie, które kształcą w kierunkach sportowych albo zawodowych mają w składach nawet zawodniczki z ekstraklasy albo młodzieżowych reprezentacji Polski. My jesteśmy uczelnią techniczną, ale jak się okazało w grupie pokonaliśmy AWF Katowice, a ten zespół zagrał w ścisłym finale – ocenia występ gliwickiego zespołu prof. Krzysztof Czapla z AZS Pol.Śl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking