Sąsiedzki ogród

Uaktualniono: 13.08.2019 / Sekcja: / pdf
ogród sąsiedzki fot. materiały GCOP

Mieszkańcy dzielnicy Baildona zakładają ogródek sąsiedzki. Ta ciekawa inicjatywa jest realizowana przy wsparciu pracowników Klubu Osiedlowego działającego w ramach realizowanego przez Miasto Gliwice projektu „Twoja społeczność Twoją szansą. Etap I”.

Pierwsze prace zmierzające do utworzenia ogródka sąsiedzkiego przy ul. Szarej już się rozpoczęły. Podczas wstępnego spotkania zainteresowanych sprawą mieszkańców usunięto napisy szpecące przylegającą do przyszłego ogródka ścianę, a najmłodsi współtwórcy przygotowali projekty zagospodarowania wspólnej przestrzeni. Podczas kolejnych spotkań odbędą się warsztaty ogrodnicze, w czasie których specjaliści pomogą mieszkańcom dzielnicy Baildona przygotować teren i posadzić pierwsze rośliny – kwiaty i krzewy. W ogródku będą mogły odbywać się spotkania sąsiedzkie, np. na wystawionych leżakach. Inicjatywa na Baildona to pokłosie działającego przy KO klubu zainteresowań, którego tematyka jest ściśle związana z zagadnieniami ogrodniczymi.

Klub Osiedlowy działa w ramach projektu „Twoja społeczność Twoją szansą. Etap I” realizowanego przez Miasto Gliwice, a współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020). Obecnie siedziba klubu jest w remoncie. Po jego zakończeniu, pod koniec sierpnia, klub powróci do Filii GCOP przy ul. Jagiellońskiej 21, gdzie powstaje ogródek sąsiedzki. Wejście do ogródka znajduje się od ul. Szarej.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking