Rusza remont ul. Zabrskiej. Autobusy pojadą objazdem

Uaktualniono: 04.11.2019 / Sekcja: / pdf
Zabrska Fot. Ł.Fedorczyk

W związku z przebudową ul. Zabrskiej we wtorek, 5 listopada, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu autobusów – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. Objazdy będą dotyczyły linii A4, A4N, 6 i 197.

Autobusy linii A4 i A4N jadące w kierunku zajezdni, po obsłudze przystanku Gliwice Jagiellońska pojadą ulicami: Jagiellońską, Hutniczą, Zabrską i Chorzowską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Dąbrowskiego. W kierunku Teatru, po obsłudze przystanku Gliwice Dąbrowskiego, autobusy pojadą ulicami: Chorzowską, Zabrską, Hutniczą i Jagiellońską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. Przystanek Gliwice Zabrska stanie na ul. Hutniczej. Tymczasowo włączony do obsługi zostanie przystanek Gliwice Franciszkańska w kierunku zajezdni.

Autobusy linii 6 jadące w kierunku Katowic, po obsłudze przystanku Gliwice Odlewników pojadą ulicami: Robotniczą, Franciszkańską, Jagiellońską, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. W kierunku ul. Robotniczej trasa linii nie ulegnie zmianie. Stanowisko przystanku Gliwice Zabrska w kierunku Placu Piastów zostanie wyłączone z obsługi. W zamian przywrócone zostanie tymczasowe stanowisko przystanku Gliwice Franciszkańska w kierunku Placu Piastów, które usytuowane będzie na ul. Franciszkańskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Hutniczą.

Autobusy linii 197 w kierunku Łabęd, po obsłudze przystanku Gliwice bł. Czesława pojadą ulicami: Błogosławionego Czesława, Zabrską, Hutniczą i Jagiellońską, do włączenia się w rozkładową trasę na przystanku Gliwice Jagiellońska. W kierunku Sośnicy trasa linii nie ulegnie zmianie. Przystanek Gliwice Zabrska tymczasowo obsługiwany będzie na ul. Hutniczej.

Zmiana w organizacji ruchu autobusów związana jest z przebudową ul. Zabrskiej. Przypominamy, że zostanie tam m.in. zdemontowane torowisko, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i droga dla rowerów. Zakończenie prac zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2020 r. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking