Aktualności | Runmageddon Silesia wraca na gliwickie hałdy

Runmageddon Silesia wraca na gliwickie hałdy

Runmageddon Silesia wraca na gliwickie hałdy

Opublikowane: 07.06.2022 / Sekcja: Miasto 

Po pięciu latach przerwy słynny bieg z przeszkodami powraca na Hałdy Sośnica. Trwają zapisy na tegoroczny Runmageddon, który odbędzie się w weekend, 25 i 26 czerwca. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli.

Jak zapewniają organizatorzy – żeby wystartować w biegu, nie trzeba być zawodowym sportowcem. Wystarczy chcieć dobrze się bawić i lubić przygody. Każdy z uczestników Runmageddonu znajdzie bowiem wariant trasy dostosowany do swojego wieku i kondycji fizycznej.

Dla dorosłych przygotowano formułę Classic, złożoną z 12 kilometrów trasy i 50 przeszkód. Zawodnicy, którzy skończyli 16 lat, będą mogli wybierać pomiędzy formułą Rekrut, w ramach której do pokonania będzie 6 kilometrów i 30 utrudnień oraz mniej wymagającą – Intro, składającą się z 3-kilometrowej trasy i 15 przeszkód.

Na brak atrakcji nie będą narzekać także dzieci i młodzież. Zawodnicy w wieku od 12 do 15 lat zmierzą się bowiem z 2-kilometrową trasą i 15 przeszkodami. Tegoroczna edycja formuły będzie jednak bardziej wymagająca, ponieważ nastolatki przebiegną ułatwioną trasę dla dorosłych.  Z kolei na najmłodszych zawodników czekać będzie Runmageddon Kids, w ramach którego dzieci w wieku od 4 do 11 lat pokonają kilometrową trasę oraz 15 przeszkód.

Dodatkowo na tych, którzy wolą sporty zespołowe, czekać będzie wariant Family – dla rodzin.

Aby wziąć udział w Runmageddonie Silesia, należy wejść na stronę runmageddon.pl i zapisać się na wybrane warianty biegów. Zapisy potrwają do 24 czerwca do godz. 12.00. Organizatorem imprezy jest Extreme Events Sp. z o.o. (ml)