Romowie w parku

Dodano: 15.09.2010 / Sekcja:

W sobotni wieczór (18 września) zielone serce Gliwic znów będzie bić w rytm cygańskiej muzyki. Już po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Polsce i miejski samorząd organizują w Parku Chopina imprezę pod nazwą „Wieczór z Romami”.


Spotkanie otworzy – tradycyjnie już – przejazd ulicą Zwycięstwa kolorowych wozów zaprzężonych w konie. W programie przewidziano też występy artystów prezentujących różne nurty i style muzyczne oparte na kanwie tradycyjnej muzyki romskiej. Nie powinno zabraknąć zarówno rzewnych ballad, jak i dynamicznych utworów porywających do tańca. Na scenie przy Palmiarni zaprezentują się: Don Wasyl i gwiazdy cygańskiej pieśni, Bogdan Trojanek i Terne Roma, zespół „Terno” pod dyrekcją Edwarda Dębickiego, a także Miklosz Deki Czureja i Tatra Roma.
Publiczność zgromadzona w Parku Chopina będzie miała także okazję poznać inne wymiary cygańskiej kultury. Zaplanowano m.in. pokaz specjałów kuchni romskiej. Pojawią się stoiska z wyrobami tradycyjnego rękodzieła i z publikacjami na temat historii, tradycji i codziennego życia polskich Cyganów. Impreza w parku rozpocznie się o godz. 17.00. Przewidywane zakończenie – około godz. 22.00. (kik)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking