Remont ul. Jasińskiego i Słowackiego

Dodano: 08.04.2021 / Sekcja:
ul. Słowackiego Fot. ZDM

We wtorek 13 kwietnia rozpocznie się remont ulic: Jasińskiego i Słowackiego – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów SA, wykonawca inwestycji. Według planu, prace w obu lokalizacjach powinny się rozpocząć o godz. 7.00. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

Prace na ul. Jasińskiego będą realizowane w trzech etapach, na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Modelarzy. Na czas prac fragmenty tej ulicy zostaną wyłączone z ruchu. W pierwszym etapie wykonawca zajmie się odcinkiem od ul. Kilińskiego do ul. Rydygiera.  Zaplanowany objazd prowadził będzie ulicami: Modelarzy, Dzierżona do Kilińskiego. Remont tego odcinka ul. Jasińskiego zakończy się pod koniec II kwartału br.

Remont na ul. Słowackiego będzie odbywał się na prawym pasie, przy prawostronnym zwężeniu jezdni. W związku z tym na odcinku od przystanku w rejonie ul. Zawiszy Czarnego do ul. Daszyńskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – ruch będzie odbywał się lewym pasem jezdni jednokierunkowej. Zmieniono lokalizację przystanku autobusowego Gliwice Sobieskiego w kierunku ul. Daszyńskiego. Na czas wykonywania prac stanowisko przystanku Gliwice Sobieskiego dla linii A4, A4N oraz 186 przesunięto o około 50 metrów w stronę ul. Daszyńskiego, za skrzyżowanie z ul. Jana III Sobieskiego. Autobusy linii 178 obsługują to stanowisko w dotychczasowej lokalizacji. Na czas obsługi tego przystanku przez linię 178 prace będą przerywane. Praca eksploatacyjna tej linii nie ulegnie zmianie – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. Roboty drogowe przy ul. Słowackiego potrwają do końca kwietnia.Roboty drogowe potrwają około dwóch tygodni. (mf)

ul. Jasińskiego
Fot. ZDM

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking