Aktualności | Remont na ul. Świętojańskiej zmierza do finału

Remont na ul. Świętojańskiej zmierza do finału

Fot. materiały ZDM w Gliwicach

Remont na ul. Świętojańskiej zmierza do finału

Opublikowane: 27.09.2022 / Sekcja: Miasto 

W czwartek, 29 września, rozpocznie się kolejny, ostatni etap remontu ul. Świętojańskiej.  Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.  Remont w miarę możliwości będzie prowadzony z jak najmniejszą uciążliwością dla kierowców. 

Jeszcze tylko prace w obrębie skrzyżowania ul. Toszeckiej i remont ul. Świętojańskiej na całej długości dobiegnie końca. Na czas robót wykonawca zajmie część jezdni, tuż przy wylocie z ul. Świętojańskiej do ul. Toszeckiej. Prace realizowane będą w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, prace zakończą się na przełomie bieżącego i przyszłego tygodnia – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Ul. Świętojańska została wyremontowana na całej długości, od ul. Tarnogórskiej po skrzyżowanie z ul. Toszecką. Na dwukilometrowym odcinku uporządkowano układ drogowy, wymieniona została nawierzchnia jezdni, częściowo – gdzie wymagał tego stan techniczny – ułożono nowe chodniki i uporządkowano miejsca postojowe. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych wprowadzono azyle przy przejściach. 
Po zakończeniu prac będzie bardziej funkcjonalnie i bezpieczniej. (mf)