Aktualności | Remis w Krakowie

Remis w Krakowie

Opublikowane: 04.04.2022 / Sekcja: Miasto

3 marca w spotkaniu 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:2. Dwie bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Kamil Wilczek, z kolei dla Białej Gwiazdy trafili Stefan Savić oraz Dor Hugi.

Początek tego meczu był dość wyrównany, jednak pierwsi sytuację bramkową stworzyli sobie Niebiesko-Czerwoni. Kamil Wilczek próbował uderzać z trudnej pozycji, zmuszając Mikołaja Biegańskiego do interwencji, ale bramkarz Wisły zdołał obronić jego strzał. Chwilę później okazję miał również Damian Kądzior. W dalszej części pierwszej połowy więcej z gry mieli zawodnicy gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie oraz kilka razy zagrozili bramce Františka Placha.

Druga połowa rozpoczęłą się od mocnego uderzenia Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika oddali dwa szybkie ciosy i za sprawą dubletu Kamila Wilczka wyszli na prowadzenie. Chwilę później był jednak remis, ponieważ do siatki trafił rezerwowy Białej Gwiazdy, Dor Hugi. Były jeszcze okazje z obu stron, ale nic więcej nie wpadło do siatki i mecz zakończył się remisem.