Aktualności | Przejazd wojsk w celach ćwiczeniowych 

Przejazd wojsk w celach ćwiczeniowych 

Fot. materiały Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Przejazd wojsk w celach ćwiczeniowych 

Opublikowane: 29.02.2024 / Sekcja: Miasto 

Między 29 lutego a 1 marca, na terenie województwa śląskiego odbędzie się przejazd wojsk – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sil Zbrojnych. Przejazd związany jest z zaplanowanymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. 

Dowództwo informuje, że ćwiczenia Dragon-24 są planowane. Mają na celu sprawdzenie procedur, podnoszą też umiejętności żołnierzy i testują ich gotowość do działania. Transport i ruch wojsk to elementy wszystkich działań prowadzonych przez Siły Zbrojne.

Kolumna transportu wojskowego z Bolesławca przemieszczać będzie się przez województwa: opolskie, śląskie i podkarpackie. Transport wojsk na terenie województwa śląskiego poprowadzony zostanie przez powiat gliwicki oraz miasta: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Katowice, Mysłowice i Jaworzno.

Kierowcy muszą liczyć się ze wzmożonym ruchem kolumn pojazdów wojskowych, proszeni są też o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Prosimy, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, tablic rejestracyjnych, znaków rozpoznawczych i identyfikacyjnych – apeluje Dowództwo. (mf)